Lenovo Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünLenovo Anakart Tamiri ; Lenovo anakart tamiri, teknik bilgi tecrübe ve profesyonellik gerektiren bir alandır. Anakart tamiri için teknik servis cihazları da olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Lenovo Anakart Tamiri

Lenovo anakart tamiri için elinizdeki imkanlar ne kadar gelişmiş olursa, teknik kadronuz ne kadar tecrübeli ve bilgili olursa alacağınız sonuçlar da o kadar sağlıklı ve kalıcı olmaktadır. Lenovo anakart tamiri için ilk etapta ve daha sonraları tamir işleminin sağlıklı şekilde ilerlemesi için yapılacak işlem doğru tespittir. Çünkü anakartlarda yapılan yanlış tespitler, kalıcı ve ciddi hasarlara neden olmaktadır. Tabi bu durum tamir yapan firma açısından hem zaman hem maliyet olarak fazla zarara neden olsa da aynı durum sizi de etkilemektedir. Zaman olarak bekleme sürenizi uzatan bu durum, maddi olarak da size normalüstü fiyatlara mal olmaktadır.

Anakart genel arızaları pek çok açıdan incelenebilir. Fakat kaba hatlarıyla yapılacak incelemelerde Lenovo anakart sıkıntılarının başında anakart besleme arızaları gelmektedir. Anakart beslenme arızalarının nedeni bilgisayarınızı kullandığınız ortamdaki elektriğin voltaj yükselmesinden kaynaklanmaktadır.

Bunun dışında Lenovo anakart tamiri gerektirecek bir anakart beslenme problemi nedeni de adaptörde olabilecek kısa devreden kaynaklanmaktadır. Tabi her türlü elektronik cihazda ciddi problemlere yol açan sıvı teması da yine anakart beslenme problemine yol açmaktadır. Bunların yanında anakart beslenme problemine yol açan sebeplerden biri de sıvı  temasıyla birlikte şase kısa devre olmasıdır.

Lenovo anakart arıza belirtilerinden biri, notebooka hiç elektrik gelmemesidir. Bu problemin yanı sıra açılmama ve tetiklememe gibi problemler de anakart beslenme problemlerinden kaynaklanmaktadır. Anakart arızaları Lenovo bilgisayarlarda pek çok kez karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda anakart arızalarında bilgisayarın sadece 1 parçası hasar görmektedir.

Yedek Parça Merkezi

Fakat bazı durumlarda sıkıntı büyüklüğüne göre bilgisayarın hasar gören parça sayısı, 4 ya da 5’e kadar yükselmektedir. Bu tarz fazla parçanın hasar gördüğü problemlerin başında da yanıklar yer almaktadır. Lenovo anakart tamiri esnasında hasarlı parçalar orijinal parçalar ile değişmektedir. Ayrıca uzman teknik ekiplerin yaptığı tamir işleminde hiçbir şekilde bilgisayarınızın hasarsız parçaları zarar görmemektedir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Lenovo WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..