(0212) 220 44 30
destek[@]lenovoservisturkiye.com

Pzt - Cts 09.00 - 18.00
Hafta içi Hergün

Lenovo Laptop Bakım Onarım


Lenovo Laptop Bakım Onarım ; Lenovo marka bilgisayarların bakım ve onarım çalışmasını gerçekleştirecek teknik servis; kalite, tecrübe ve teknik donanımı bir arada barındırmalıdır. Laptop onarım ve bakım çalışması hassasiyet ve titizlik gerektiren bir çalışmadır.  Bu çalışmayı sorunsuz şekilde atlatmak ise ancak deneyim ve bilgi birikimiyle sağlanır. Lenovo laptop bakım onarım çalışması için gerekli donanıma sahip teknik servis kadrosu bilgisayarınızdaki tüm sıkıntıları kısa zaman diliminde giderebilir. Laptoplara bakım yapmak konusunda gerekli olan bilgi birikimi ve tecrübe söz konusu onarım olunca daha da derin bilgi ve tecrübe istemektedir. Çünkü bu çalışmalar esnasında acemice yapılacak davranışlar bilgisayarların sıkıntısız bölümlerinde de hasar oluşturabilir.

Düşme, çarpma ya da sıvı temasından kaynaklanan arızaların giderilmesi sırasında arıza değişikliği de yapılmaktadır. Bilgisayarın CPU ve Chpset kanallarının soğurucu blok arasına sürülen ısı yatılım macunu, termal macun, 6 ay ve sonrasında bilgisayar performansını etkilemektedir. Lenovo laptop bakım onarım çalışması esnasında bilgisayarınızın ömrünün uzaması için bu macunun değişmesi gerekmektedir. İşlem, soğutucu arasındaki ufak boşlukların doldurulması ile yapılmaktadır. Fan bakımı ise bilgisayarın soğutma sisteminin temelini oluşturmaktadır. Bilgisayarların fanları geçen zamanla birlikte açık havada ya da tozlu ortamlarda toz kaplamaktadır. Fan bakımı bilgisayarlarınızın fanını bu tozlardan temizleme ve yağlama işlemidir. Bu işlem sayesinde bilgisayar fanı ilk günkü performansına kavuşacaktır. Bu işlem ile fan daha verimli şekilde çalışacaktır ve tozlanmış kanallar açıldığından bilgisayar hava alacaktır.

Termal pad bakımı da laptoplar da en sık yapılan bakımlar arasında yer almaktadır. Lenovo laptop bakım onarım çalışması içinde yer alan bu işlem; chipset, cpu ve grafik işlemcilerin soğutucu bloklar ile arasındaki ısı yalıtım bölümünde gerçekleşmektedir. Termal padin zamanla işlevini kaybetmesi ya da daha az işlev görmesinden dolayı ısı tam olarak iletilmemektedir. Bu sıkıntı ile karşılaşmamak adına 6 ay ya da en fazla 1 yıl gibi süre içinde bilgisayarın termal pad bölümüne bakım yapılması şarttır. Tabi bu bakım ve onarım çalışmalarını sıradan teknik servisler yerine profesyonel teknik servislerin yapmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.